Piosenkarz, kompozytor, poeta i reżyser. Pomysłodawca, założyciel i przewodniczący Stowarzyszenia „Studio Integracji”, wspomagającego twórczość uzdolnionych artystycznie Osób Niepełnosprawnych. Nieźle malujący pastelami. Znany powszechnie ze swej  miłości do  zwierząt.

Popularność zawdzięcza przede wszystkim oryginalnemu głosowi o specyficznym zabarwieniu, a także wielkiej muzykalności. Liryczne, dramatyczne, nastrojowe piosenki i ballady z jego bogatego repertuaru zawsze znajdowały chętnych słuchaczy. Cwynar czuje się również bardzo dobrze w utworach kabaretowych. Wykonywał także wiele standardów światowych, m.in.. „Memory”, „The Deer Hunter”, „You’ll Never Know”. W latach ’70 wylansował i wprowadził na pierwsze miejsca krajowych list przebojów takie utwory jak: „Kochaj mnie choć kilka chwil”, „Jak to zrobić, żeby Cię mieć”, „To wyjdzie nam na dobre” i „Jak będzie latem nad Wisłą”.

Kiedy zaczyna śpiewać, publiczność milknie, oczarowana siłą jego głosu. Bo Cwynar śpiewa całym sobą z wielką ekspresją i – zawsze! – na żywo. Wydaje się, że potrafi zrealizować to, co jest podstawą istnienia na scenie – nawiązać bardzo bliski kontakt z publicznością, niezależnie od jej wieku i wykształcenia. Swoim talentem, inteligencją, kulturą sceniczną, pasją pracy, doskonaleniem rzemiosła artystycznego, sprecyzowanym stylem i doborem repertuaru na trwałe zapisuje się w pamięci słuchaczy. Ma niezależną  duszę – odwagę bycia zawsze i wszędzie sobą. W tym, co robi, jest bardzo konsekwentny. Jego dewiza życiowa to wszechstronność i samowystarczalność.

Dostępne na empik.com

Tracklista:
1. Zawstydzona
2. Cyganka
3. Pożegnania na peronach
4. Białe konie
5. Wojna Słowiańska
6. Mój koń, strzelba i ja
7. Pamięć
8. Hrabina z Hong Kongu (Wejdź)
9. Gdzieś w moich snach
10. Love Story (Ona i On)
11. Kochaj mnie choć kilka chwil
12. It must be him ( Za dzień, za dwa)
13. To wyjdzie nam na dobre
14. Memory (Życie jak mgnienie)
15. Plażowa love
16. Miłość za miłość
17. Mimo to
18. Kot w pustym mieszkaniu
19. Deer hunter- Cavatina (Ostatni list)
20. Ile to lat
21. Żoli, Żola
22. Moje życie

Tagi: ,